Makijaże

Makijaż rozświetlający idealny na co dzień

Skutki przemęczenia, nadmiaru używek i braku odpowiedniej ilości snu, są bardzo szybko widoczne na twarzy. Pogarsza się kondycja skóry, pod oczami pojawiają się cienie, a cera staje się poszarzała i ziemista. Jak w napiętym okresie poprawić jej wygląd i poczuć się lepiej? Prócz optymalnej pielęgnacji, opartej na mocno nawilżających kosmetykach, można sobie pomóc rozświetlającym makijażem, w którym na pierwszym miejscu jest promienna cera, rumiane policzki i zaróżowione usta.

Makijaż rozświetlający Annabelle Minerals

Dla uzyskania maksymalnie rozświetlonego i świeżego efektu, pędzel do nakładania podkładu spryskuję nawilżającą mgiełką lub wodą termalną. Nadmiar płynu odciskam na chusteczce i nabieram odrobinę proszku. Podkład wcieram w skórę okrężnymi ruchami. Używam pędzla kabuki z lekko zaokrąglonym brzegiem, który daje miękkie wykończenie o średnim kryciu.

Kosmetyki użyte na tym etapie – Annabelle Minerals: podkład rozświetlający Sunny Fair.

Makijaż rozświetlający Annabelle Minerals

Miejsca, które są zaczerwienione przykrywam korektorem, a pod oczy aplikuję odrobinę pudru rozświetlającego. Kamufluje on zasinienia i odbija światło, tworząc złudzenie wypoczętej cery. Policzki podkreślam różem w odcieniu naturalnego rumieńca (kolor najłatwiej dobrać pod barwę wewnętrznej strony warg).

Kosmetyki użyte na tym etapie – Annabelle Minerals: korektor Medium, puder rozświetlający Pretty Glow, róż Rose.

Makijaż rozświetlający Annabelle Minerals

Całą skórę omiatam niewielką ilością pudru rozświetlającego (a jeśli mamy problem z bardzo przetłuszczającą się cerą, aplikujemy go z pominięciem strefy T), ze szczególnym uwzględnieniem szczytów kości policzkowych. Matowym cieniem dopasowanym do koloru włosów wypełniam brwi i poprawiam ich rysunek. Kosmetyki użyte na tym etapie – Annabelle Minerals: puder rozświetlający Pretty Glow.

Makijaż rozświetlający Annabelle Minerals

Przechodzę do makijażu oczu: w całą powiekę wklepuję bazę utrwalającą, a następnie waniliowy cień. Dla równomiernego rozłożenia pigmentu używam płaskiego pędzelka. Wgłębienie powieki akcentuję średnim odcieniem brązu, tak, by powstała mgiełka koloru. Cień dokładnie rozcieram puchatym pędzelkiem, aby zatrzeć granice. Kosmetyki użyte na tym etapie – Annabelle Minerals: cień Vanilla, cień Nougat.

Makijaż rozświetlający Annabelle Minerals

Ciemnym brązem zaznaczam górną i dolna powiekę. Łuk brwiowy, linię wodną i wewnętrzny kącik akcentuję waniliowym cieniem. Kosmetyki użyte na tym etapie – Annabelle Minerals: cień Chocolatecień Vanilla.

Makijaż wykańczam tuszując rzęsy i malując usta na ożywiający twarz odcień różu.

Makijaż rozświetlający Annabelle Minerals

profile

Magda Plewa, autorka bloga Idalia Style (www.IdaliaStyle.pl), skierowanego do kobiet zainteresowanych tematem urody i zdrowego stylu życia. Brunetka z charakteru, blondynka z wyboru, bardziej rozważna niż romantyczna. Na co dzień kieruje się zasadą slow life, kocha dobre, wegetariańskie jedzenie, a najchętniej odpoczywa przy relaksującej lekturze i kubku parzonej kawy. Prywatnie szczęśliwa żona i mama.

Udostępnij

Tags related to the post

Loading...