Tutorials , Makeup Looks

Różane powieki i fuksjowe usta - na przywołanie wiosny!

Promienie słońca, ciepło, kwitnące kwiaty, wybujała zieleń - czy, tak samo jak my, kochacie taką aurę? Choć za oknem panuje jeszcze chłód, małymi kroczkami możemy sprawić, że choć trochę zbliżymy się do wiosny. Jak? Można kupić kolorowe kwiaty, zmienić dodatki w mieszkaniu i dodać nieco koloru do garderoby oraz makijażu. Nam temat makijażu jest bardzo bliski, dlatego prezentujemy urodowy pomysł na ożywienie monotonii okresu przejściowego - makijaż w różu, z delikatnym kolorem na powiekach i soczystą fuksją na ustach. Odczarujmy te niskie temperatury!

Makijaż zaczynamy od przygotowania twarzy. W oczyszczoną tonikiem skórę, wklepujemy lekki krem nawilżający. Jeśli Waszym problemem jest silne wysuszenie skóry z powodu mrozów i suchego powietrza, do kremu możecie dodać kroplę olejku Stay Calm. Wzbogaci kosmetyk oraz złagodzi podrażnienia i nieprzyjemne ściągnięcie skóry. Następnie odrobina gruntującego i utrwalającego makijaż pudru glinkowego (primera) Pretty Neutral, korektor mineralny na zaczerwienione miejsca i na końcu podkład. W tym makijażu wybrany został mineralny podkład kryjący wymieszany z odrobiną podkładu rozświetlającego. Aplikujemy go wilgotną gąbeczką Softie, tak by uzyskać maksymalne krycie, ujednolicenie cery i jednocześnie wydobyć subtelne rozświetlenie.

Makijaż różany3 Podkład rozświetlający w niewielkiej ilości nakładamy również na okolice oczu - ten krok pozwoli ukryć nieco cienie pod oczami, żyłki i przebarwienia, optycznie rozjaśni spojrzenie oraz stworzy odpowiednią bazę pod cienie mineralne.

[gallery columns="2" link="none" size="full" ids="5035,5037"]

Makijaż twarzy kończyny zaakcentowaniem policzków (róż mineralny Nude) i utrwaleniem całości pudrem Pretty Matt.

Makijaż oczu rozpoczynamy od podkreślenia brwi matowym cieniem oraz aplikacji trzech cieni: pierwszy Cappuccino w zewnętrznym kąciku i na dolnej powiece, drugi - w tej roli róż Rose na środku i trzeci w wewnętrznym kąciku - Vanilla. Cienie dokładnie rozcieramy pędzelkiem o miękkim, puchatym włosiu, tak by stworzyć płynne przejścia kolorów między sobą oraz na granicy ze skórą. [gallery columns="2" link="none" size="full" ids="5039,5040"]

Środek powieki opcjonalnie akcentujemy połyskującym cieniem, który nada makijażowi świeżości i wyjątkowego charakteru.

Następnie przechodzimy do namalowania kreski na górnej powiece. Cień Smoky nabieramy zwilżonym pędzelkiem o skośnie ściętym włosiu i rysujemy linię tuż nad górnymi rzęsami, delikatnie wyciągając jej końcówkę ku górze. [gallery columns="2" link="none" size="full" ids="5041,5042"]

Na koniec tuszujemy rzęsy, a w razie specjalnej okazji wklejamy kilka kępek oraz malujemy usta na kolor jaskrawej fuksji.

Makijaż różany3

Makijaż różany7_

Makijaż gotowy, wiosno przybywaj!

profileMagda Plewa, autorka bloga Idalia (www.IdaliaStyle.pl), skierowanego do kobiet zainteresowanych tematem urody i zdrowego stylu życia. Brunetka z charakteru, blondynka z wyboru, bardziej rozważna niż romantyczna. Na co dzień kieruje się zasadą slow life, kocha dobre, wegetariańskie jedzenie, a najchętniej odpoczywa przy relaksującej lekturze i kubku parzonej kawy. Prywatnie szczęśliwa żona i mama.

Udostępnij

Tags related to the post

Loading...