Makijaż rozświetlający idealny na co dzień

Skutki przemęczenia, nadmiaru używek i braku odpowiedniej ilości snu, są bardzo szybko widoczne na twarzy. Pogarsza się kondycja skóry, pod oczami pojawiają się cienie, a cera staje się poszarzała i ziemista. Jak w napiętym okresie poprawić jej wygląd i poczuć się lepiej? Prócz optymalnej pielęgnacji, opartej na mocno nawilżających kosmetykach, można sobie pomóc rozświetlającym makijażem, w którym na pierwszym miejscu jest promienna cera, rumiane policzki i zaróżowione usta.

Nakładanie podkładu mineralnego Annabelle Minerals metodą na mokro

Dla uzyskania maksymalnie rozświetlonego i świeżego efektu, pędzel do nakładania podkładu spryskuję nawilżającą mgiełką lub wodą termalną. Nadmiar płynu odciskam na chusteczce i nabieram odrobinę proszku. Podkład wcieram w skórę okrężnymi ruchami. Używam pędzla kabuki z lekko zaokrąglonym brzegiem, który daje miękkie wykończenie o średnim kryciu.

Kosmetyki użyte na tym etapie – Annabelle Minerals: podkład rozświetlający Sunny Fair.

Nakładanie różu minerlanego Annabelle Minerals na policzki i podkładu rozświetlającego Annabelle Minerals pod oko

Miejsca, które są zaczerwienione przykrywam korektorem, a pod oczy aplikuję odrobinę pudru rozświetlającego. Kamufluje on zasinienia i odbija światło, tworząc złudzenie wypoczętej cery. Policzki podkreślam różem w odcieniu naturalnego rumieńca (kolor najłatwiej dobrać pod barwę wewnętrznej strony warg).

Kosmetyki użyte na tym etapie – Annabelle Minerals: korektor Medium, puder rozświetlający Pretty Glow, róż Rose.

Nakładanie pudru rozświetlającego Pretty Glow Annabelle Minerals na całą twarz

Całą skórę omiatam niewielką ilością pudru rozświetlającego (a jeśli mamy problem z bardzo przetłuszczającą się cerą, aplikujemy go z pominięciem strefy T), ze szczególnym uwzględnieniem szczytów kości policzkowych. Matowym cieniem dopasowanym do koloru włosów wypełniam brwi i poprawiam ich rysunek. Kosmetyki użyte na tym etapie – Annabelle Minerals: puder rozświetlający Pretty Glow.

Makijaż oka cieniami mineralnymi Annagelle Minerals w odcieniach Vanilla i Nougat

Przechodzę do makijażu oczu: w całą powiekę wklepuję bazę utrwalającą, a następnie waniliowy cień. Dla równomiernego rozłożenia pigmentu używam płaskiego pędzelka. Wgłębienie powieki akcentuję średnim odcieniem brązu, tak, by powstała mgiełka koloru. Cień dokładnie rozcieram puchatym pędzelkiem, aby zatrzeć granice. Kosmetyki użyte na tym etapie – Annabelle Minerals: cień Vanilla, cień Nougat.

Nakładanie cieni mineralnych Annabelle Minerals w odcieniach Chocolate i Vanilla

Ciemnym brązem zaznaczam górną i dolna powiekę. Łuk brwiowy, linię wodną i wewnętrzny kącik akcentuję waniliowym cieniem. Kosmetyki użyte na tym etapie – Annabelle Minerals: cień Chocolatecień Vanilla.

Makijaż wykańczam tuszując rzęsy i malując usta na ożywiający twarz odcień różu.

Rozświetlający makijaż idealny na co dzień

profileMagda Plewa, autorka bloga Idalia Style (www.IdaliaStyle.pl), skierowanego do kobiet zainteresowanych tematem urody i zdrowego stylu życia. Brunetka z charakteru, blondynka z wyboru, bardziej rozważna niż romantyczna. Na co dzień kieruje się zasadą slow life, kocha dobre, wegetariańskie jedzenie, a najchętniej odpoczywa przy relaksującej lekturze i kubku parzonej kawy. Prywatnie szczęśliwa żona i mama.

Udostępnij

Loading...